Are you pulling my leg?

Are you pulling my leg?

Are you pulling my leg?

“Mos po ben shaka?” ose “Mos po tallesh gjë?” Ky eshte perkthimi i sakte
i kesaj shprehjeje dhe jo përkthimi fjale per fjale “Po me terheq gje kemben?”

Kur themi “You’re pulling my leg” është sikur të themi “Ti po bën shaka!”
 “Nuk te besoj se cfare po thua”, ose “Po ben shaka apo jo?”


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "Are you pulling my leg?":
Are you pulling my leg? → te wiktionary
Are you pulling my leg? → te wikipedia
Are you pulling my leg? → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/are-you-pulling-my-leg
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"Are you pulling my leg?," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *