bit


bit

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{bıt}

(emër)
✦ copë
✦ copëz
✦ çikë
✦ një çikë
✦ grimë
✦ monedhë e vogël
✦ gojëz
✦ fre kali
✦ majë shpuese
✦ punto
✦ dhëmbë (të çelësit)
✦ bit └[informatikë]┘

(folje)
✦ frenoj └[kuptim figurativ]┘
✦ vë gojzën kalit
✦ vë nën fre └[kuptim figurativ]┘
pjesorja dhe e kryera e thjeshtë e foljes ‘bite’

└[shprehje]┘
✦ a bit earlier = pak më herët
✦ a bit of = mjaft e
✦ a bit of bread = një grimë buke
✦ a bit off = jo i freskët (për ushqim)
✦ a bit thick = i tepërt = i tepërm
✦ not a bit = asnjë grimë => aspak => asnjë majë gjilpëre


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "bit":
bit → te wiktionary
bit → te wikipedia
bit → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/bit
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"bit," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *