broken


broken

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{‘brəʋkən}

(mbiemër)
✦ i prishur
✦ i thyer
✦ i shkatërruar
✦ i rënë
✦ i dërrmuar
pjesorja e foljes ‘break’
✦ i copëtuar

└[shprehje]┘
✦ My suitcase is broken, and some things are missing. = Më kanë hapur valixhen, dhe më mungojnë disa gjëra.
✦ This is broken. = Ky është i prishur.


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "broken":
broken → te wiktionary
broken → te wikipedia
broken → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/broken
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"broken," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *