earth


earth

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{ɜ:rɵ}

(emër)
✦ botë
✦ rruzull i dheut
✦ stere
✦ tokë
✦ dhe
✦ strofkë

(folje)
✦ mbuloj me dhe
✦ tokëzoj


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "earth":
earth → te wiktionary
earth → te wikipedia
earth → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/earth
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"earth," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *