ground


ground

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{graʋnd}

(mbiemër)
✦ tokësor
✦ i aerodromit
✦ i bluar
✦ i copëtuar
✦ pa shkëlqim

(emër)
✦ dhe
✦ bazë
✦ tokë
✦ fushë
✦ shesh
✦ fundar
✦ terren
✦ vend
✦ sfond

(folje)
✦ lëshoj përdhe
✦ jap bazat
✦ ngulit fort
✦ prek në fund
✦ vë sfond
✦ tokëzoj

└[shprehje]┘
✦ to the ground = plotësisht


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "ground":
ground → te wiktionary
ground → te wikipedia
ground → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/ground
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"ground," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *