jacket


jacket

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{‘dʒækıt}

(emër)
✦ xhaketë
✦ veshje e jashtme
✦ kopertinë
✦ kopak
✦ dosje
✦ këllëf
✦ lëvozhgë
✦ lëvore
✦ lupsa
✦ lëkurë

└[shprehje]┘
✦ Do you have a jacket to match these pants? = A keni ndonjë xhaketë që të shkojë me këto pantallona?
✦ Make sure you’ve got a life jacket. = Kujdesuni të merrni një jelek shpëtimi.
✦ Will you clean and press this jacket? = Mund ta lani dhe ta hekurosni këtë xhaketë?


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "jacket":
jacket → te wiktionary
jacket → te wikipedia
jacket → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/jacket
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"jacket," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *