meet


meet

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{mi:t}

(emër)
✦ takim
✦ vend takimi

(folje)
✦ has
✦ takoj
✦ mblidhem
✦ takohem
✦ ndesh
✦ ndeshem
✦ derdhet
✦ mbush
✦ përleshem në dyluftim
✦ njihem
✦ plotësoj
✦ paguaj

└[shprehje]┘
✦ It’s nice to meet you. = Gëzohem që u njohëm.
✦ Let’s meet again! = Le të takohemi përsëri!
✦ Nice to meet you. = Gëzohem që u njohëm.
✦ When and where can we meet? = Kur dhe ku mund të takohemi?


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "meet":
meet → te wiktionary
meet → te wikipedia
meet → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/meet
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"meet," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *