mould


mould

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{məʋld}

(emër)
✦ humus
✦ tokë e pasur
✦ dhe
✦ myk
✦ këpurdhë myku
✦ varr
✦ varresë
✦ formë
✦ kallëp
✦ model
✦ shabllon
✦ karakter
✦ natyrë

(folje)
✦ formoj
✦ gërmoj
✦ mih
✦ rrëmoj
✦ mbulohem me myk
✦ brumos
✦ mbruj
✦ myket

└[shprehje]┘
✦ be moulded = formohem


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "mould":
mould → te wiktionary
mould → te wikipedia
mould → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/mould
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"mould," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *