near


near

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{nıər}

(mbiemër)
✦ i afërt
✦ i shkurtër
✦ i ngushtë
✦ i ngjashëm
✦ i majtë
✦ koprrac
✦ i fituar me mundime

(ndajfolje)
✦ afër
✦ mezinjë
✦ ngjitur
✦ pranë
✦ çikë
✦ nja
✦ pothuaj

(parafjalë)
✦ afër
✦ pranë
✦ ndanë

(folje)
✦ afrohem
✦ shkoj afër

└[shprehje]┘
✦ nearer and nearer = më afër dhe më afër


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "near":
near → te wiktionary
near → te wikipedia
near → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/near
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"near," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *