sandwich


sandwich

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{‘sændwıtʃ}

(mbiemër)
✦ i shumështresshëm

(emër)
✦ sandviç
✦ kushtetutë shumëstresëshe
✦ sanduiç

└[shprehje]┘
✦ Bring me a triple-decker sandwich and milk, please. = Më sillni një sandviç tresh dhe qumësht, ju lutem.
✦ chicken sandwich = sandviç me pulë
✦ club sandwich = sandviç klab
✦ I’ll just have a ham sandwich. = Do të marr vetëm një sandviç me proshutë.
✦ roast beef sandwich = sandviç me biftek zgare
✦ salmon sandwich = sandviç me salmon
✦ sardine sandwich = sandviç me sardele
✦ triple-decker sandwich = sandviç tresh


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "sandwich":
sandwich → te wiktionary
sandwich → te wikipedia
sandwich → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/sandwich
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"sandwich," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *