shirt


shirt

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{ʃɜ:rt}

(emër)
✦ këmishë
✦ bluzë grash
✦ këmishë e brendshme
✦ këmishë nate

└[shprehje]┘
✦ Will you clean and press this shirt? = Mund ta lani dhe ta hekurosni këtë këmishë?


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "shirt":
shirt → te wiktionary
shirt → te wikipedia
shirt → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/shirt
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"shirt," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *