Sinéad O’Connor – Nothing Compares 2 U

Sinéad O’Connor – Nothing Compares 2 U


Sinéad O’Connor – Nothing Compares to youIt’s been seven hours and fifteen days
Since you took your love away
I go out every night and sleep all day
Since you took your love away
Since you been gone I can do whatever I want
I can see whomever I choose
I can eat my dinner in a fancy restaurant
But nothing
I said nothing can take away these blues
`Cause nothing compares
Nothing compares to you
Kanë kaluar shtatë orë dhe pesëmbëdhjetë ditë
që kur më more dashurinë tënde prej meje
çdo natë dal dhe fle gjithë ditën
që kur më more dashurinë tënde prej meje
që kur je larguar mund të bëj çfarë të dua
mund të shoh cilindo që dua
mund të ha drekë në restorant të shtrenjtë
por asgjë
thashë asgjë nuk mund të ma heqë këtë trishtim
sepse asgjë nuk krahasohet
asgjë nuk krahasohet me ty
It’s been so lonely without you here
Like a bird without a song
Nothing can stop these lonely tears from falling
Tell me baby where did I go wrong
I could put my arms around every boy I see
But they’d only remind me of you
I went to the doctor n’guess what he told me
Guess what he told me
He said girl u better try to have fun
No matter what you’ll do
But he’s a fool
`Cause nothing compares
Nothing compares to you
Kam qënë shumë e vetmuat pa ty këtu
si një zog pa këngë
asgjë nuk i ndalon këta lotë të vetmuar të bien
më thuaj i dashur çfarë gabimi bëra
mund të përqafoj cilindo djalë që shikoj
por ata thjesht do të më kujtonin ty
shkova te doktori a e di se ç’më tha
gjeje ç’më tha
ti moj gocë më mirë përpiqu të argëtohesh
çfarëdo që të bësh
por ai është i marrë
sepse asgjë nuk krahasohet
asgjë nuk krahasohet me ty
all the flowers that you planted, mama
In the back yard
All died when you went away
I know that living with you baby was sometimes hard
But I’m willing to give it another try
Nothing compares
Nothing compares to you
Nothing compares
Nothing compares to you
Nothing compares
Nothing compares to you
Të gjitha lulet që mbolle, mama
në kopështin e pasëm
të gjitha u thanë që kur u largove
e di që të jetosh me ty i dashur ishte shpesh herë e vështirë
por jam gati të përpiqem përsëri
asgjë nuk krahasohet
asgjë nuk krahasohet me ty
asgjë nuk krahasohet
asgjë nuk krahasohet me ty
asgjë nuk krahasohet
asgjë nuk krahasohet me ty

Këngë anglisht me tekst të përkthyer  

 


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "Sinéad O’Connor – Nothing Compares 2 U":
Sinéad O’Connor – Nothing Compares 2 U → te wiktionary
Sinéad O’Connor – Nothing Compares 2 U → te wikipedia
Sinéad O’Connor – Nothing Compares 2 U → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/sinead-oconnor-nothing-compares-2-u
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"Sinéad O’Connor – Nothing Compares 2 U," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *