Tina Turner “The Best”

Tina Turner “The Best”

Tina Turner “The Best”

I call you when I need you, my heart’s on fire
You come to me, come to me wild and wild
When you come to me
Give me everything I need
Give me a lifetime of promises and a world of dreams
Speak a language of love like you know what it means
And it can’t be wrong
Take my heart and make it strong baby
Të telefonoj kur kam nevojë, zemrën e kam zjarr
ti vjen tek unë, eja tek unë i papërmbajtur
kur të vish tek unë
më jep gjithshka që kam nevojë
më jep një premtimet e një jete, dhe një botë ëndrrash
fol një gjuhë dashurie sikur ta dish se çfarë thua
dhe nuk mund të jetë gabim
merre zemrën time dhe forcoje i dashur
You’re simply the best, better than all the rest
Better than anyone, anyone I’ve ever met
I’m stuck on your heart, and hang on every word you say
Tear us apart, baby I would rather be dead
 
Ti je thjesht më i miri, më i mirë nga gjithë pjesa tjetër
më i mirë nga cilido, çdokush që kam takuar
kam ngecur në zemrën tënde, dhe varem nga çdo fjalë që thua
Po të na ndash, i dashur më mirë të jem e vdekur
In your heart I see the star of every night and every day
In your eyes I get lost, I get washed away
Just as long as I’m here in your arms
I could be in no better place
Në zemrën tënde shikoj yllin e çdo nate dhe të çdo dite
në sytë e tu humbas, dhe shkoj larg
për sa kohë që jam këtu në krahët e tu
nuk mund të ketë vend më të mirë
You’re simply the best, better than all the rest
Better than anyone, anyone I’ve ever met
I’m stuck on your heart, and hang on every word you    say
Tear us apart, baby I would rather be dead
Ti je thjesht më i miri, më i mirë nga pjesa tjetër
më i mirë nga cilido, çdokush që kam takuar
kam ngecur në zemrën tënde, dhe varem nga çdo fjalë që thua
Po të na ndash, i dashur më mirë të jem e vdekur
Each time you leave me I start losing control
You’re walking away with my heart and my soul
I can feel you even when I’m alone
Oh baby, don’t let go
Sa herë që më lë unë humbas kontroll
sespe ti ikën me zemrën dhe me shpirtin tim
të ndjej edhe kur jam vetëm
Oh i dashur, mos më lër

Këngë anglisht me tekst të përkthyer  – Tina Turner “The Best”

 

 


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "Tina Turner “The Best”":
Tina Turner “The Best” → te wiktionary
Tina Turner “The Best” → te wikipedia
Tina Turner “The Best” → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/tina-turner-the-best
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"Tina Turner “The Best”," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *