wound


wound

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{wu:nd}

(emër)
✦ plagë
✦ dëmtim
✦ lëndim

(folje)
✦ lëndoj
✦ plagos
pjesorja dhe e kryera e thjeshtë e foljes ‘wind’

└[shprehje]┘
✦ I have a wound. = Kam një plagë.


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "wound":
wound → te wiktionary
wound → te wikipedia
wound → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/wound
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"wound," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *