Filma Anglisht

Filma Anglisht

Another  useful aid in language learning is of course through movies, where the dialogs  in English makes it possible to get used to the language and to apprehend words in spoken language and also the learning of new expressions. Don’t try to get and understand all the words immediately, because the learning process of a foreign language is a step by step one, it’s a process which requires will, time and willpower. And furthermore, the words which are learnt fast may be forgotten fast. In this part of the site, will be placed movies in English which may be useful to all of you.

Nje ndihme tjeter e mesimit te gjuhes eshte natyrisht nepermjet filmave, ne te cilen dialoget ne anglisht mundesojne qe te mesohet veshi dhe te kape fjale ne gjuhen e folur si edhe ne mesimin e fjaleve dhe shprehjeve te reja. Mos u përpiqni t’i “kapni” dhe t’i kuptoni te gjitha fjalet menjehere, sepse mesimi i gjuhes se huaj eshte nje procedure graduale e cila kerkon deshire, kohe, dhe vullnet. Dhe per me teper fjalet dhe mesohen shpejt mund edhe te harrohen shpejt. Ne kete pjese te sajtit do te vendosen filma anglisht qe tju vijne sadopak ne ndihme.

Filma – Anglisht

Filma Anglisht


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "Filma Anglisht":
Filma Anglisht → te wiktionary
Filma Anglisht → te wikipedia
Filma Anglisht → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/filma-anglisht
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"Filma Anglisht," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

One thought on “Filma Anglisht

 1. Anonymous

  Shume flm per kete film kisha kohe pa e pare aq me teper
  qe ishim mesuar dhe e kishim pare ne italisht versioni ne
  anglisht eshte me i lezetshem edhe jo per gje por eshte dhe
  orgjinali. Faleminderit.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *