FUTURE CONTINUOUS TENSE

FUTURE  CONTINUOUS  TENSEKoha e ardhme e vazhduar (Future Continuous Tense) tregon per nje veprim qe do te behet dhe do te vazhdoje deri ne nje kohe te caktuar ne te ardhmen.
p.sh. I will be studing from six o’clock to eight o’clock tomorrow. – Neser do te lexoj nga ora gjashte deri ne oren tete.
This time, I will be flying to Tirana. – Neser ne kete kohe do te jem duke fluturuar per ne Tirane.=   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =
Deftore                     Pyetese                                                         Mohore
I will  be looking.                 Will I be looking?                            I will not be looking.
You will be looking.                        Will you be looking?                                   You will not be looking.
He will be looking.              Will he be looking?                         He will not be looking.
=   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =   =_________________________
Meso anglisht

Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "FUTURE CONTINUOUS TENSE":
FUTURE CONTINUOUS TENSE → te wiktionary
FUTURE CONTINUOUS TENSE → te wikipedia
FUTURE CONTINUOUS TENSE → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/future-continuous-tense
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"FUTURE CONTINUOUS TENSE," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *