Riddles in English – Pergjigjet

gjeagjezat anglisht

Riddles in English – Pergjigjet

1.Snail – Kërmilli

2: Nothing – Asgjë

3. Rain – Shiu

4. A candle – Qiri

5. If you answered Nunu, you are wrong. It’s Mary!
Nëse u përgjigje Nunu, e ke gabim. Është Meri!

6. It can have a hole in it.
Mund të ketë një vrimë.

7: An umbrella. – Çadra

8: Smiles, because there is a mile between each ‘s’
Buzëqeshja, sepse ka një milje midis s-ve. (s-mile-s, mile=milje)

9: A fire! – Zjarri

10 Short – I shkurtër
(short + er = shorter, short/i shkurtër, shorter/më i shkurër)

11: A stamp. – Pulla

12: A Secret. – Sekreti

13: A clock – Sahati

14: A cold. – Të ftohtë

15: The letter W! – Shkronja W (rainbow)

16: The breath! – Frymën

17: A teapot! – Çajnik

18: Silence.- Qetësia

19: A palm! – Pëllëmbën/ Palmën

20: There is no smoke, it’s an electric train!
Nuk ka tym është tren elektrik

21: Neither, they both weigh one pound!
Asnjëra, të dyja peshojnë një paund!

22: All 12 months! – Të 12 muajt.

23: The president! – Presidenti.

24: Add the letter G and it’s “GONE”
Shtoji gërmën G dhe iku. G + ONE = gone (ka ikur)

25: The age! – Mosha


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "Riddles in English – Pergjigjet":
Riddles in English – Pergjigjet → te wiktionary
Riddles in English – Pergjigjet → te wikipedia
Riddles in English – Pergjigjet → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/riddles-in-english-pergjigjet
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"Riddles in English – Pergjigjet," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *