What is a catwalk?

What is a catwalk?
Çfare eshte catwalk ()
Catwalk is a narrow, flat platform into an auditorium, where models walk to
demonstrate clothing and accessories during a fashion show.

Catwalk eshte (emri për pasarelen) nje podium ne nje salle, ku modelet ecin per
te demostruar rroba dhe aksesore gjate nje shfaqjeje mode.

Nje shprehje qe del nga kjo fjale eshte “what’s on the catwalk” 
(cfare eshte ne pasarele) qe do te thote cfare eshte ne mode.


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "What is a catwalk?":
What is a catwalk? → wiktionary
What is a catwalk? → wikipedia


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://anglisht.shqipopedia.org/what-is-a-catwalk
"What is a catwalk?," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *