catalogue


catalogue

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{‘kætə,lɔ:g, ‘kætə,lɒg}

(emër)katalog
✦ tarifë
✦ listë
✦ regjistër
✦ katalog

(folje)
✦ përfshij në katalog
✦ regjistroj
✦ shënoj

└[shprehje]┘
✦ Here is our catalogue and price list. = Ky është katalogu ynë dhe lista e çmimeve.


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "catalogue":
catalogue → te wiktionary
catalogue → te wikipedia
catalogue → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/catalogue
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"catalogue," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *