file


file

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{faıl}

(emër)
✦ dosje
✦ skedar
✦ skedë
✦ kartotekë
✦ fishë └[informatikë]┘
✦ sirtar
✦ varg
✦ çetë └[ushtri]┘
✦ radhë
✦ rresht
✦ limë

(folje)
✦ fut në dosje
✦ fus në dosje
✦ eci njeri pas tjetrit
✦ regjistroj (dokument)
✦ limoj

└[shprehje]┘
✦ I’d like you to file and shape my nails. = Dua të bëj dhe limoj thonjtë.
✦ in file = varg = njëshkolonë
✦ in single file = njeri pas tjetrit
✦ march in single file = eci në njëshkolonë
✦ on file = në skedar
✦ rat’s tail file = bisht miu


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "file":
file → te wiktionary
file → te wikipedia
file → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/file
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"file," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *