land


land

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{lænd}

(mbiemër)
✦ tokësor

(emër)
✦ tokë
✦ dhe
✦ terren
✦ të thatë
✦ truall
✦ vis
✦ pronë
✦ shtet
✦ vend

(folje)
✦ jap
✦ zbret
✦ hedh
✦ ul
✦ ulet
✦ marr
✦ zbarkoj
✦ përfundoj në
✦ shkarkoj

└[shprehje]┘
✦ What time does the ship land? = Në ç’orë mbërrin anija?


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "land":
land → te wiktionary
land → te wikipedia
land → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/land
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"land," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *