name


name

Dëgjoni shqiptimin

Shkrimi fonetik
{neım}

(emër)
✦ emër
✦ emërim
✦ titull
✦ fytyrë
✦ mbiemër
✦ reputacion
✦ familje
✦ person i njohur
✦ fis

(folje)
✦ emëroj
✦ quaj
✦ caktoj
✦ vë emrin
✦ them
✦ përmend

└[shprehje]┘
✦ by name = nga emër
✦ call somebody’s name = shaj dikë
✦ Can I take your name please? = Mund të më thoni emrin tuaj?
✦ Is that your last name? = Mbiemri yt është ky?
✦ Is that your name? = Emri yt është ky?
✦ I want my name on this. = Dua të vë emrin tim mbi këtë.
✦ May I have your name and address? = Më jepni emrin tuaj dhe adresën, ju lutem.
✦ My name is … = Unë quhem …
✦ put one’s name down = marr pjesë
✦ What’s his name? = Si e ka emrin? = Si e quajnë?
✦ What’s your name? = Si e keni emrin?


Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary → "name":
name → te wiktionary
name → te wikipedia
name → te G translate


Cito
Lidhje - URL/LINK: https://anglisht.shqipopedia.org/name
Përkthim anglisht shqip – English Albanian Translation
"name," in Fjalor Anglisht Shqip | English Albanian Dictionary
________________________________
Shqipopedia (c) - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *